naglowek

Parkowe Zawody Jeździeckie

IMG 8390Wierzchowce, przeszkody i bardzo widowiskowe zmagania – tak od lat wyglądają Parkowe Zawody Jeździeckie, które są organizowane na Dużej Łące. W 2016 roku odbędą się 19 czerwca.

W okolicy trudno znaleźć lepsze miejsce na tę imprezę. Wyjątkowa roślinność i otoczenie sprawiają, że jeźdźcy i ich konie, w Parku Śląskim czują się doskonale. W imprezie weźmie udział kilkudziesięciu zawodników, zrzeszonych w Śląskim Związku Jeździeckim. Zawody, dzięki sporej ilość kategorii, zapowiadają się niezwykle efektownie dla widzów. Będzie można zobaczyć m.in. zmagania kuców i amatorów jeździectwa.

Organizatorem imprezy jest Park Śląski oraz Śląski Związek Jeździecki, przy współpracy z klubem KSR Trial Chorzów. W zmaganiach wezmą udział zawodnicy zrzeszeni w związkach i sekcjach. Tego typu zawody jeździeckie w Parku Śląskim odbędą się po raz piąty.

Sędziowie w osobnych kategoriach będą oceniać m.in. dokładność przejazdów oraz styl. W osobnej konkurencji, uczestnicy powalczą o Puchar Prezesa Parku Śląskiego.